РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

велосипеды Cannondale во Львове

Сторінки: (18) 1 [2] 3 4 ... Остання » ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Спосіб змазки ланцюга, чи можна таким способом змащувати?
Spiner
Дата 24 Лютого 2015, 23:45
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (poohitan @ нині, у 23:15)
теж пересів на парафін з жовтня. на синглспіді ланцюг пробіг десь 200 км до писку (може і 250, не слідкував). тепер запарафінив ланцюг і на МТБ, побачу як піде. дуже задоволений. парафін+віск.
poohitan
Дата 24 Лютого 2015, 23:59
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spiner @ нині, у 00:45)
https://www.youtube.com/watch?v=eaIyvfRYef8

а тепер давайте напишіть розгорнутіше, що саме вас так насмішило smile.gif
Email PosterUsers Website
Spiner
Дата 25 Лютого 2015, 0:25
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (poohitan @ вчора, у 23:59)
а тепер давайте напишіть розгорнутіше, що саме вас так насмішило smile.gif

Залюбки wink.gif

Невеликий ліричний відступ - найкраща велозмазка це віра. її вистачає на 300 км по піску з щоденним миттям велосипеда. Віра немає раціонального пояснення, бо в кожного вона своя і спотворює о'бєктивну дійсність для кожного по-своєму.

Парафін по відношенню до металу (сталей) має дуже низькі адгезійні властивості. Якщо коротко - він дуже погано прилипає до поверхні. А більш детально про це можна дізнатись на курсі високомолекулярної хімії, також молекулярна фізика стане у приогоді (розділ про змочування поверхонь).

Ну направду, досить фігньою займатись wink.gif

Це повідомлення відредагував Spiner - 25 Лютого 2015, 0:27
poohitan
Дата 25 Лютого 2015, 0:33
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spiner @ нині, у 01:25)
Парафін по відношенню до металу (сталей) має дуже низькі адгезійні властивості. Якщо коротко - він дуже погано прилипає до поверхні. А більш детально про це можна дізнатись на курсі високомолекулярної хімії, також молекулярна фізика стане у приогоді (розділ про змочування поверхностей).

Я нічого не розумію ні в хіміії, ні у молекулярній фізиці, але можу з вами сперечатись на основі практичного досвіду smile.gif
Не можу нічого відповісти про адгезійність парафіну, бо не розуміюсь в цьому, можу тільки сказати: я прочитав про чужий досвід парафінення ланцюгів, спробував, і переконався, що те, шо пишуть — це правда. І я можу відрізнити незмащений ланцюг від змащеного (чи то напарафіненого). Як мінімум 200-250 км парафін на моєму ланцюгу якимось чином тримався. Чому так сталось з фізичної точки зору, я пояснити не можу, але я це бачив на власні очі laugh.gif
Може справа в тому, що це суміш парафіну і воску, як там з адгезійністю у воску?)
Stevens
Дата 25 Лютого 2015, 0:36
Quote Post

Велофанат

Як мінімум 200-250 км парафін на моєму ланцюгу якимось чином тримався

Мсьє в вакуумі їздить?
Spiner
Дата 25 Лютого 2015, 0:48
Quote Post

it's chemistry, ....

Я тому і написав про віру. Гаразд, строго науково, максимальне навантаження, яке витримує масляна плівка на сталі при вертикальному ударі:

Парафін = 7 кг/см2
мінеральна основа = 900 кг/см2
синтетичне масло (етери) = більше 20000 кг/см2

Питання є?

Віск така сама фігня як і парафін, благо маю пасіку і два сорти парафіну, щоб переконатися.

Це повідомлення відредагував Spiner - 25 Лютого 2015, 0:53
poohitan
Дата 25 Лютого 2015, 0:59
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spiner @ нині, у 01:48)
Я тому і написав про віру. Гаразд, строго науково, максимальне навантаження, яке витримує масляна плівка на сталі при вертикальному ударі:

Парафін = 7 кг/см2
мінеральна основа = 900 кг/см2
синтетичне масло (етери) = більше 20000 кг/см2

Питання є?

ви зараз кажете, що парафін нічого не змащує, а я просто навіяв це собі. все одно ви не зможете мене переконати, в тому, що мій ланцюг незмащений, навівши хоч цілу гору фактів, бо я бачу: він змащений. а значить з вашою теорією не все гаразд, ви щось не врахували чи ше шось таке. я зовсім не ставлю під сумнів ваші знання у фізиці чи в хімії, але десь ваші думки неправильні, бо так показує практика). можете і далі вважати мене зазомбованим фанатиком)
Spiner
Дата 25 Лютого 2015, 1:04
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (poohitan @ нині, у 00:59)
ви зараз кажете, що парафін нічого не змащує, а я просто навіяв це собі. все одно ви не зможете мене переконати, в тому, що мій ланцюг незмащений, навівши хоч цілу гору фактів, бо я бачу: він змащений. а значить з вашою теорією не все гаразд, ви щось не врахували чи ше шось таке. я зовсім не ставлю під сумнів ваші знання у фізиці чи в хімії, але десь ваші думки неправильні, бо так показує практика). можете і далі вважати мене зазомбованим фанатиком)

Це не теорія, а експериментально встановлений науковий факт, а факт сама вперта в світі річ. Я вам привів не свої думки, які можуть бути невірними, а факти. А віра вона така, "коварна" laugh.gif .
poohitan
Дата 25 Лютого 2015, 1:09
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spiner @ нині, у 02:04)
Це не теорія, а експериментально встановлений науковий факт, а факт сама вперта в світі річ. Я вам привів не свої думки, які можуть бути невірними, а факти. А віра вона така, "коварна" laugh.gif .

ок, ви пишете факт: плівка парафіну витримує навантаження 7 кг/см2.
а я пишу такий факт: через 200 км пробігу парафін і далі був на моєму ланцюгу.
і те, і те факт smile.gif. просто про навантаження на плівку ви прочитали в когось авторитетного, а про парафінення пише якийсь невідомо-хто на веломаксі. нічого дивного, що мені ви не вірите, і спихаєте все що я пишу на самонавіювання. та без проблем, ви і далі мастіть ланцюги мастилами, а я буду парафінити smile.gif
Spiner
Дата 25 Лютого 2015, 1:18
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (poohitan @ нині, у 01:09)
ок, ви пишете факт: плівка парафіну витримує навантаження 7 кг/см2.
а я пишу такий факт: через 200 км пробігу парафін і далі був на моєму ланцюгу.
і те, і те факт smile.gif. просто про навантаження на плівку ви прочитали в когось авторитетного, а про парафінення пише якийсь невідомо-хто на веломаксі. нічого дивного, що мені ви не вірите, і спихаєте все що я пишу на самонавіювання. та без проблем, ви і далі мастіть ланцюги мастилами, а я буду парафінити smile.gif

В місці тертя пін-щічка парафіну немає. А на інших частинах ланцюга він є, його ж туди витиснуло звідти. Колись був такий журнал Journal of irreproducible results, де публікували статті, відтворити результати яких ніхто не міг. Вашому "факту" саме там місце wink.gif
Парафіньте далі. Можу запропонувати вам просту методику визначення ефективності змазки. Візьміть два ланцюги і один мастіть мастилом для ланцюгів, а інший парафіном і через однакові пробіги в максимально однакових умовах заміряйте повне видовження кожного ланцюга. Той котрий найповільніше видовжився мав найкращу змазку.
poohitan
Дата 25 Лютого 2015, 1:23
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spiner @ нині, у 02:18)
В місці тертя пін-щічка парафіну немає. А на інших частинах ланцюга він є, його ж туди витиснуло звідти. Колись був такий журнал Journal of irreproducible results, де публікували статті, відтворити результати яких ніхто не міг. Вашому "факту" саме там місце wink.gif
Парафіньте далі. Можу запропонувати вам просту методику визначення ефективності змазки. Візьміть два ланцюги і один мастіть мастилом для ланцюгів, а інший парафіном і через однакові пробіги в максимально однакових умовах заміряйте повне видовження кожного ланцюга. Той котрий найповільніше видовжився мав найкращу змазку.

а чим ви тоді поясните те, що металевий «писк» ланцюга з’являється через ±200 км пробігу, а не одразу?
я би пояснив це тим, що за 200 км парафін витиснувся з місць тертя, а до того він там був і виконував функцію мастила.

методика хороша, буду мати натхнення і два нових ланцюги — перевірю smile.gif
Spiner
Дата 25 Лютого 2015, 1:29
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (poohitan @ нині, у 01:23)
а чим ви тоді поясните те, що металевий «писк» ланцюга з’являється через ±200 км пробігу, а не одразу?

Нечистою силою laugh.gif
вже сплю, завтра пообіді напишу.
добраніч
poohitan
Дата 25 Лютого 2015, 1:31
Quote Post

Постійний учасник

ті, хто змащують ланцюги парафіном, як свідки Єгови. з них всі насміхаються, поки самі не потрапляють до їх кола. брошурки теж скоро будуть laugh.gif
добраніч.
demon
Дата 25 Лютого 2015, 11:10
Quote Post

Membёr

QUOTE (poohitan @ нині, у 01:31)
ті, хто змащують ланцюги парафіном, як свідки Єгови. з них всі насміхаються, поки самі не потрапляють до їх кола. брошурки теж скоро будуть laugh.gif
добраніч.

парафин имеет право на жизнь, только у кого есть время с ним возиться? разве у свидков яговы? как наносишь смазку? варишь? не проще ли залить все жидким маслом? и мне кажется, что парафин оправдает себя в полной мере, только сухим летом. ну, уж точно не зимой.
минусы - надо быть студентом и иметь много свободного времени
плюсы - надо быть студентом, и сэкономив на парафине, потратить деньги на девочек
laugh.gif
Taiwo
Дата 25 Лютого 2015, 11:34
Quote Post

road sage

інше питання: наскільки критичне чистка ланца розчинником типу вайтспіріта? на днях ланц забився брудом і то так, що ніяка мильна-немильна вода його не відчищає. варто розчинником/вдшкою пройтися чи воно може якось ланцюгу зашкодити? якось користувався спеціальним спреєм для чистки ланцюга, він по запаху був схожий на спіріт, по хім. складу не порівнював. є якась велика різниця між ними? хто як чистить до усрані забитий ланцюг?
0 Користувачів читають цю тему (0 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Сторінки: (18) 1 [2] 3 4 ... Остання » Reply to this topicStart new topicStart Poll