РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

тормоза Tektro в магазине VeloMAX во Львове

Сторінки: (2) [1] 2  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пошук причини тріску
concorde
Дата 28 Березня 2016, 18:11
Quote Post

Постійний учасник

Вже кілька тижнів борюся із тріском чи то скрипом велосипеда. В один прекрасний момент я сів на велосипед і почув потріскування під час педалювання на важких передачах. Перед тим я перевертав винос, тому подумав, що то рульова чи болти на виносі. Рульову перебрав всі болти почистив та посадив на змазку - нічого не змінилося. Почав детальніше шукати. Зауважив, що тріск є і коли не кручу педалі, а іду по нерівностям, навіть якщо повністю знімаю ноги з педалей. Коли встаю з сідла, то тріск пропадає. Якщо крутити стоячи, то ледь-ледь потріскує. Потім повністю витягнув підсиділ і натиснув на педалі при затиснутих гальмах - тиша, якщо вставляю назад - тріщить. Евріка! Почистив там все, намазав підсиділ солідолом, добряче затягнув. Кілька днів проїздив і все було чудово. Потім знову все почалося. Повторна чистка-змазка не давала результату. Поставив інший підсиділ, зажим, сідло - без результату. Є якісь ідеї? Може система чи каретка? Але ж тріщить навіть якщо знімаю ноги з педалей
Email PosterUsers Website
project-70
Дата 28 Березня 2016, 18:20
Quote Post

Постійний учасник

Треба ще раз зняти підсиділ і сідло з рейок.Все почистити і змастити правильною змазкою(раджу гель,що йде до карбона).Має допомогти.
Zenyk
Дата 28 Березня 2016, 19:06
Quote Post

Зацікавлений
**

Тріщати може практично все що затискається і закручується, тут головне визначити що тріщить і усувати чисткою/змазкою, гелі для карбону непогана ідея. Заняття досить цікаве - відчуваєш себе Шерлоком Холмсом. Колись теж завівся дикий тріск, аж вібрація на рамі відчувалась, почало конкретно діставати, вичислив що педаль - змастив різьбу і закрутив назад в шатун, більше не турбувало.
Email Poster
com
Дата 28 Березня 2016, 22:40
Quote Post

Зацікавлений
**

Вгадати я на можу.
Може потрапило щось зайве кудись?

Перевернути велосипед догори дри́ґом й витрусити.
Можуть бути педалі, каретка, вісі - все, що крутиться. Може якійсь підшипник посипався?

Можливо щось в задньому колесі або сідлі.

Це повідомлення відредагував com - 29 Березня 2016, 0:12
concorde
Дата 29 Березня 2016, 7:15
Quote Post

Постійний учасник

Пробував два різних підсиділа, два сідла. Тріск є навіть якщо я їду по нерівностям знявши ноги з педалей, тобто не вони. Хіба каретка, там може впливати вага тіла через підсиділ-підсидільну трубу-кареточний вузол. Але ж чому перший раз допомогло змащення підсиділа? Починаю підозрювати, що можуть бути одночасно дві причини тріску.

Це повідомлення відредагував concorde - 29 Березня 2016, 7:22
vykh
Дата 29 Березня 2016, 7:22
Quote Post

Jaksię bawić to się bawić

голосую за каретку - весь тріск який виникав в мене був з за картекти wink.gif
Spiner
Дата 29 Березня 2016, 7:35
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (concorde @ нині, у 07:15)
Пробував два різних підсиділа, два сідла. Тріск є навіть якщо я їду по нерівностям знявши ноги з педалей, тобто не вони. Хіба каретка, там може впливати вага тіла через підсиділ-підсидільну трубу-кареточний вузол. Але ж чому перший раз допомогло змащення підсиділа? Починаю підозрювати, що можуть бути одночасно дві причини тріску.

Оскільки змащення підседільного штиря це лише половина справи, то тріск продовжився, що логічно. Багато разів стикався з подібним на своєму велосипеді. У вас в підскдільній трубі і зажимі пісок. Не багато, декілька піщинок цілком здатні породити дикий тріск на всю раму. Змащення на перших порах допомогло, бо ізолювало сам звук. Так що почистити підседільну трубу, затискач і штир, наново змастити і кататись. Гумку з камери натягнути не забудьте на затискач, щоб нічого не залітало. Грішити на каретку чи тріщину це вже в останню чергу.
Spiner
Дата 29 Березня 2016, 7:37
Quote Post

it's chemistry, ....

QUOTE (com @ вчора, у 22:40)
Вгадати я на можу.
Може потрапило щось зайве кудись?

Перевернути велосипед догори дри́ґом й витрусити.
Можуть бути педалі, каретка, вісі - все, що крутиться. Може якійсь підшипник посипався?

Можливо щось в задньому колесі або сідлі.

Що таке "вісі"?
PlusOdyn
Дата 29 Березня 2016, 9:06
Quote Post

Болотоплавець, посол товариства тверезості

Звідки: катаюся країною - Оббухів/Українка -> грьобаний Зугрес

QUOTE (concorde @ вчора, у 19:11)
намазав підсиділ солідолом

Мене ця сентенція завше розважа. laugh.gif

Підсиділ і отвір під нього почистити, замок підсиділа почистити, зажим також, ну і перевірити чи рейки в сідлі не скриплять - у мене таке бувало після хорошої мийки або добряче дощової поїздки. Тобто болото із посадочних місць рейок сідла вимивалося і з'являвся мінімальний люфт, а там тріск.
Ну і раму про всяк випадок скрізь оглянути, але то певне вже зроблено.
Також тріск від тріску відрізняється, я вже знаю чи у мене в районі каретки щось, чи сідло, чи рульова, чи ще щось.
Email Poster
riverscuomo
Дата 29 Березня 2016, 10:05
Quote Post

Зацікавлений
**

приєднаюсь до думок щодо підсиділу.
каретка без навантаження малоймовірно може видавати тріск, вона, швидше, "хрустить".
перевірте ще раз підседіл\сідло, мб і ексцентрик почистіть

Це повідомлення відредагував riverscuomo - 29 Березня 2016, 13:57
Email Poster
bata
Дата 29 Березня 2016, 12:08
Quote Post

офісний планктон

Чисто теоретично:
Може в середині підседільної труби на рамі є потертості-"виробітка" і невеликі "сходинки", коли їдеш то під вагою підседіл мінімально опускається вниз і починає стукатися по тих сходинках.
Якщо є можливість то спробувати легко шліфанути-почистити підседільну трубу на рамі.

Доречі питання, підседіл тримається тільки в місці зажиму? можливо воно теж є зношене.
Email Poster
concorde
Дата 29 Березня 2016, 16:26
Quote Post

Постійний учасник

Отже, пробував два підсиділи, два сідла, два зажими. Все було ретельно вичищено і т.д. Підсидільну трубу також вичищав та обстежував (наскільки зміг) на дефекти. Є такі спостереження: зміна висоти підсиділу не впливає на тріск, отже не виробітка. Але міняється "висота" звуку. Без підсиділу також ледь-ледь чути. Отже підсиділ просто резонує та підсилює звук. Думаю на різьбу в кареточній трубі, може просто дотягнути каретку або перекрутити на свіжій змазці. Може хтось має зйомник для шатунів Oktalink позичити?
Zenyk
Дата 29 Березня 2016, 17:10
Quote Post

Зацікавлений
**

З кареткою теж було подібне, тріск був несильний, то появлявся то пропадав, був навіть зв'язок з погодою (мокра/суха), тому відразу подумав на каретку, після перекручування зник.
Email Poster
concorde
Дата 30 Березня 2016, 15:30
Quote Post

Постійний учасник

Проблему вирішино. Таки була каретка. В майстерні відкрутили, багато бруду було.
concorde
Дата 24 Травня 2016, 18:40
Quote Post

Постійний учасник

Історія має продовження. Через певний час знову почало тріскати і я, нарешті, знайшов причину - відкрутився болт на гаку для перекидки. Коли чистили каретку, то ще й прокачували задні гальма і дали краплю мастила на ексцентрик, тому і перестало тріщати. А справжня причина була в "півнику".
0 Користувачів читають цю тему (0 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Сторінки: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll