РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

велосипеды Cannondale во Львове

Сторінки: (3) 1 2 [3]  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сан Ґотард. Альпійський перевал, Франкфурт-на-Майні – Цюріх – Мілан – Рим
Шмід
Дата 07 Серпня 2015, 22:54
Quote Post

Постійний учасник

Перше, що впало у мої вже втомлені вічі по поверненню на імперську сторону Тибра, -- площа Арджентіна з античними руїнами метрів на три нижчими за поверхню сучасної бруківки. Колись тут було кілька язичницьких храмів і велетенський театр Помпея, біля якого зарізали Юлія Цезаря. Саме тут, при вході до театру вперше було промовлено фразу, яка згодом стала театральною. "І ти, Бруте?!".

user posted image
Оаза Арджентіна в кам'яній пустелі Рима

user posted image
У Римі кожна лопата -- машина часу.

Мабуть, це місце стало святим для театралів: у невеличкому кварталі навколо площі Арджентіна я нарахував аж три театри. Біля одного з них я трохи поплакав, слухаючи пристрасну кантату у виконанні фантастичного оркестру, який об'єднав людей чотирьох поколінь.

user posted image
Зворушливий оркестр тінейджерів, дорослих і пенсіонерів

Пантеон -- це, фактично, цвинтар, де поховано "цвіт нації": скромна могилка Рафаеля уживається тут з пишними надгробками короля Віттора Емануела та його сина Умберта. Парадокс лиш у тому, що Пантеон був збудований як храм, і це перша язичницька споруда, яка була перероблена на церкву. Тому при бажанні на цьому "цвинтарі" можна взяти й шлюб. І для цього не треба бути "цвітом", треба просто мати бабло.

Пантеон спереду прикритий класичною колонадою, але насправді це циліндр, що рівний у ширину й висоту. В нього можна вмістити сферу діаметром 43,3 метра. 2000 років тому, коли будувався цей храм, було дуже проблематичним таку махіну накрити чимось схожим на склепіння. Було придумано дуже оригінальне рішення: циліндр Пантеону був доверху засипаний землею, в яку домішали трохи золотих монет. Після зведення купола всередину запустили народ шукати золоті монети. Землю вигребли за лічені години.

Прикольно, що посередині купола є нічим не закритий отвір діаметром 9 метрів. Коли падає дощ, в Пантеоні утворюється калюжка, а коли зрідка на Рим сходить сніг, Пантеон набивають сотні фотографів, щоб поклацати круговерть сніжинок у снопі світла.

user posted image
Бублик-Пантеон

Недалеко від Пантеону стирчить в небо колона імператора-філософа Марка Аврелія, яка була споруджена в його честь. Уже в папський час імператор Аврелій був зігнаний з колони, а замість нього там заселився прибулець -- святий Павло. Зліва від колони стоїть будівля, в якій в 20-ті роки працював Муссоліні. З маленького балкончика він розводив італійський народ, як кроликів, а оскільки кролики дуже плодилися, оратор змушений був переміститися на більшу площу -- П'яцца Венеція.

user posted image
Колона Марка з понаїхавшим Павлом нагорі

Це повідомлення відредагував Шмід - 08 Серпня 2015, 1:23
Email Poster
Шмід
Дата 08 Серпня 2015, 1:22
Quote Post

Постійний учасник

Поки ми доперли до площі Іспанії, Гюґо вже зовсім згас. У нього відбулася ще одна телефонна розмова з другом, після якої, як я зрозумів з інтонації, Гюґо знову з ним розсварився. Я просто дивуюся, яким це треба бути ушльопком, щоб сваритися з Гюґо! Для мене він був -- хоч до рани прикладай, а у всіх навколишніх він викликав якщо не пристрасний погляд, то принаймні усмішку.

Гюґо смутно сидів біля фонтану Баркачча, поки я бігав сходами поклацати Рим з висоти церкви Трініта деї Монті. Але велична панорама не сумісна з моїм нікчемним телефотоапаратом, тому фотки не вдалися. Викладаю тільки площу Іспанії.

user posted image
Площа Іспанії -- найбільш людне перехрестя Європи

user posted image
Фонтан Баркачча роботи Берніні.

Очевидно, що з Гюго треба було прощатися, тому що на той час, який залишався до відходу мого поїзда, у нас були занадто різні мотивації. Я хотів очима вивезти якнайбільше Рима, Гюго ж бажав десь усамітнитися і переживати чергову сварку з другом, з яким він не міг зустрітися ось уже четвертий день. Адью, мсьє. На помпезній такій площі Пополо (Народній) ми потиснули один одному руки.

user posted image
Площа Пополо.

Останній погляд на Рим я кидав в районі Треві, тому він упав на старезний храм Божественного Адріана (його коринфські колони вмонтовані в теперішню будівлю виставки) і фонтан Треві, з якого комунальні служби виловлюють приблизно 700 тисяч євро за рік у вигляді монет, кинутих "щоб приїхати ще раз". Я радо кинув би монету, щоб у ньому помитися, але ця опція там не працює.

user posted image
13 колон храму Адріана Божественного.

user posted image
Фонтан Треві -- скарбничка Рима.

Помився я вже у поїзді, нахально ввалившись в чужий вагон, де був душ. Взагалі-то, ключі треба брати у провідника, але він мені не дав би їх, бо мій квиток був на купе в дешевшому вагоні, де був лише туалет з умивальником. Але вертаючись з веловагону, де я примостив свій ровер, я побачив, що двері до душу прочинені.

Ну, що я вам скажу про європейські нічні вагони? За душ, звичайно, + 1. Але купе -- це курятник з трьома поличками. Поки я був у купе сам, їхати було комфортно. Але десь у Болоньї в нього набилося ще 5 пасажирів, вони півночі вкладалися спати, а я щиро жалів, що помився.

user posted image

user posted image
Франкфурт зустрів мене, як старого друга

Далі були пересадка в Мюнхені, Франкфурт-на-Майні, S-bahn до Ешборна, коротка велосипедна поїздка до дому моїх друзів. Армін зі Сарою поїхали доживати свою відпустку в Грецію. Я звалив свої проштиняні речі до багажника автівки і, як було домовлено, взяв ключі від хати у сусідів. На столі в домі моїх друзів стояла пляшка вина, поруч з нею була записочка: "З днем народження!". Було 24 вересня. Це вперше я святкував свій день народження в повній самотності. На другий день я виїхав машиною до Львова.

І ЦЕ ВЖЕ КІНЕЦЬ!

Це повідомлення відредагував Шмід - 08 Серпня 2015, 1:38
Email Poster
Шмід
Дата 08 Серпня 2015, 9:11
Quote Post

Постійний учасник

Якщо комусь сподобалося, то можна почитати на цій гілці ще мій старий звіт, теж про велопоїздку через Альпи, але вже через інші країни:

Італія - Словенія - Австрія - Словаччина

Я також анонсую мій наступний звіт, який я планую швиденько написати:

Борнгольм

Нідерланди - Німеччина - Данія - Швеція

user posted image

user posted image
Email Poster
St. Babak
Дата 08 Серпня 2015, 9:57
Quote Post

Зацікавлений
**

Шмід Дата нині, у 10:11
   Якщо комусь сподобалося...

Не те слово !..
Дякую за, в повному значенні, десерт до буденних клопотів. Витримано і збалансовано, наче хороше вино.
Навіть, якщо писалося під настрій на одному подиху, то окреме "дякую" за час, відданий всім, щедро ілюстрованим, звітам.
З повагою...
P.S. Salaris, Proteo видайте вже теж якусь "бомбу" bomb.gif bomb.gif

Це повідомлення відредагував St. Babak - 08 Серпня 2015, 9:58
Email Poster
Шмід
Дата 08 Серпня 2015, 10:24
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Terry @ 29 Липня 2015, 10:59)
а можна буде звітик по вартості. думаю, це мало б надихнути людей до таких подорожей - все-таки вартість і близько не доходить до готельно-автомобільного відпочинку.
а ще класно було б почитати рекомендації по роверу - вас там були і на шосерах і на мтб і т.п. як краще/легше і т.п. І способи добирання на/з пункти старту/фінішу з України.
Дякую.

І тут ще залишився маленький боржок, який я завинив Terry.

Отже, я виїжджаю щороку. Майже ніколи не стартую зі Львова, тому що потрібно вибирати шлях з заходу на схід, бо така в нас роза вітрів. Часом вертаюся до Львова (тобто, до українського кордону). Так було щось п'ять разів. Але частіше мої велоподорожі закінчуються там, де я собі запланував, (наприклад, на острові Борнгольм, у Флоренції, в Гаазі, на острові Святий Стефан в Чорногорії, у Відні, у Венеції, Осло. І вже звідти я добирався транспортом: часом автобусом, часом поїздом, часом своїм авто (якщо його було де лишити і я повертався в те місце, де його лишив, або якщо його хтось тарабанив мою тачку за мною). Все дуже по-різному.

Велосипед, на мою думку, має бути шосейний. Але тут виникає проблема з вантажем. Я ставлю багажник спецального виготовлення, тому що інші до шосера не ліпляться. І звісно, мусиш економити на вантажі. Але якщо ти плануєш наскрізну трансконтинентальну подорож десь на 2000 км, то тільки шосер. Ти завжди їдеш по асфальту, а Альпи, Піренеї, Карпати чи Апенніни -- це для шосейника не перешкода. Перешкодою є тільки твій фізичний стан. Є, правда молоді жеребці, які ті 2000 км і на МТБ проїдуть (типу Антона), але це є питання віку. Звичайно, якщо ти плануєш якусь локальну мандрівочку в районі Тіроля у високі гори по стежках, якими гірські козли ходять, тоді треба брати маунтін-байк. Але я й на шосері умудрявся брати перевали по битих шляхах з каміння, або мандрувати по річках стежками з гальки. Часом таке буває, що наперед не розвідаєш по гуглу чи по інтернету маршрут.

Останні два роки, коли гривня зганьбилася, я вимушений стрибати по недорогих країнах навколо Львова. А раніше, коли гривня була ого-го, то мені запросто було і в Данію-Норвегію рванути.

Конкретно щодо поїздки до Рима. Здається, я на все потратив 1200 євро. Але, як я вже казав, десь 500 євро винесло мені заправляти машину, якою я САМ їздив до Франкфурта-на-Майні і назад. Ще 120 євро коштував квиток на поїзд з рима до Франкфурта. Усе решта залежить від дороговизни країни, від рівня твого асктизму і від рівня гостинності тих, з ким ти часом подорожуєш (так, як це було в мене у Франкфурті, Вормсі, Цюріху, де я не тільки ночував на халяву, а ще й мене пригощали обідами, сніданками, вечерями). На це, звичайно не треба розраховувати, звісно, ти віддаси борг гостинності друзям, коли вони до тебе приїдуть до Львова, але все ж це дуже скорочує твої видатки в подорожі. Звичайно, питомі витрати знижуються, коли ти подорожуєш з друзями, тому що і покупки в супермаркеті, і ночівля в кемпінгу здешевлюються в розрахунку на одну особу (в кемпінгу швидше дадуть дискаунт, коли вас двоє-троє, аніж ти один).

Витрати завжди можна собі порегулювати. Спочатку, звичайно, ти тратиш більше, потім в тебе починається мандраж і ти починаєш економити. Але якщо ти маєш картку, яку завжди хтось може у Львові поповнити, то, в принципі, все ОК. Але завжди кінець подорожі економніший, ніж початок. Коли ти поспішаєш кудись доїхати (наприклад, до Рима, бо в Тебе квиток на поїзд, чи до Борнгольму, бо в тебе рейс на паром до Польщі, який ходить раз на два тижні), то тобі не до витрат, і ти думаєш тільки про дорогу, кілометри, години. А ще в Італії величезні приморські пляжі, і тобі зовсім не потрібно десь шукати кемпінг і платити там 15 євро. А ще на півдні є розвинутий агротуризм, де з велосипедиста ніхто не буде брати гроші за ночівлю в його ж наметі.

Не треба забувати, що придорожні яблуні, груші, персики, черешні тощо, -- це теж неабияке підкріплення. Не треба відмовлятися ні від чого, що пропонує тобі дорога. Варіантів є повно, і людина, яка звикла подорожувати таким способом, почуває себе, як риба у воді.

Кожна країна має свою специфіку: в Данії треба орієнтуватися на іноземний фаст-фуд, бо по іншому там не виживеш, в Німеччині, звичайно, треба заходити в придорожні корчми з німецькою кухнею, бо це недорого, в Нідерландах краще купувати щось в супермаркетах, тому що національна кухня там вмерла, а китайсько-турецькі фаст-фуди дорожчі, ніж в Німеччині в ресторані пообідати. В Італії треба шукати агротуристичні ферми, де можна поїсти простої, здорової їжі. У Франції дешеві кемпінги, бо вони переважно муніципальні. В Іспанії, в принципі, недорого. В Албанії ціни, як у Львові, а пиво в ресторані на пляжі коштує 12 грн, кава -- 9 грн. У Польщі, Словаччині, Чехії, особливо, після Німеччини чи Австрії, в корчмах починаєш брати більше, ніж можеш з'їсти, бо тобі здається, що це все задурно.

Ну, але вдома найкраще.
Email Poster
Шмід
Дата 08 Серпня 2015, 11:31
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (DizzyBlack @ 21 Липня 2015, 10:04)
А як до вас можна приєднатися на наступну подібну поїздку?

Спишемося. Наступного року я планую їхати маршрутом Вроцлав -- Крк через Польщу, Чехію, Словаччину, Австрію, Угорщину, Словенію, Хорватію.

Словаки зробили нову велодоріжку вздовж Морави. Хочу її випробувати. Планується, що річка Морава і острів Крк в Адріатиці -- основні елементи подорожі. Мораву я хочу пройти всю -- від її витоку в Судетах до вливання в Дунай біля Братислави-Відня.
Email Poster
DizzyBlack
Дата 08 Серпня 2015, 11:36
Quote Post

Зацікавлений
**

Окей! Звучить цікаво

Це повідомлення відредагував DizzyBlack - 08 Серпня 2015, 11:38
Email Poster
Terry
Дата 08 Серпня 2015, 11:53
Quote Post

Велофанат

Дякую. Такі звіти дуже надихають.

user posted image

Це повідомлення відредагував Terry - 31 Серпня 2015, 13:06
Email Poster
1 Користувачів читають цю тему (1 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Сторінки: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll