РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

компоненты WTB в магазине VeloMAX во Львове

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Вроцлав (місто роверів і гітар)
Vakhtang
Дата 03 Червня 2014, 11:04
Quote Post

Привіт усім тутешнім веловар’ятам!
Я недавно зареєструвався і тепер хотів би написати якийсь мінімальний звіт про покатульки.
Вроцлав (місто роверів і гітар)
user posted image
Наприкінці квітня випала можливість знову потрапити до Вроцлава. Цього разу мене супроводжував мій вірний «кінь-алюмінь» ( гібридний Giant). Нам, звісно, вистачило розуму не педалити 600 км до цієї польської роверової Мекки, тому ми заперлися в автобус; і через якихось 12 (безсонних) годин опинилися на Вроцлавській автостанції (недалеко від залізничного вокзалу, але…але, курва, наші потяги туди не їздять (і літаки, наразі, зі Львова не літають), тому – тільки автоваріанти).
Отож, про те наскільки гарним, чистим, культурним ітд. є місто Вроцлав ви можете почитати у Вікіпедії. Я б хотів розповісти про власні враження та асоціації без різних енциклопедичних штампів.
Чим Вроцлав нагадує мені Львів?
Найперше кидається в очі ціла купа знайомих назв вулиць. У них також є Руська(Ruska), яка веде до Площі Ринок, Підвальна (Podwale), Костюшки ітд… А ще є такі як Бучацька, Дрогобицька, Станіславовська, Гагаріна, Космонавтів… Є ще дуже цікавий район у західній частині міста з так званими terraced houses (будинками в суцільний ряд), де вулиці названі на честь країн (починаючи з вул.Української і аж до Японської чи Грецької), а будинки стилізовані певною мірою під архітектуру цих країн (так мені здалося, коли там блудив катався).
user posted image
Старе місто, Площа Ринок та околиці. У центральному палацовому комплексі з ратушею зазвичай жили чи зупинялися різні королі.
user posted image
З оглядової тераси костьолу Св. Єльжбети (вхід – 5 злотих). Гарний краєвид на всі 360 градусів з висоти пташиного лету.
user posted image
Площа Ринок більша і архітектурно нагадує німецькі міста.
user posted image
user posted image
А ще їм пощастило не срати в річку, а насолоджуватися прогулянками на човнах та поромах , весело гойдаючись на хвилях Одри, яка огинає старе місто і є на диво чистою.
Один з каналів.
user posted image
Most Grunwaldzki
user posted image
Острів Тумський (Ostrów Tumski). Звідси місто починалося.
user posted image
"Kłódki Miłości" na Moście Tumskim
На цьому мосту свіжо одружені парочки чіпляють ось такі кольорові колодки (як символ вічного бла-бла-бла…). Цікаво, чи викидають у воду ключі, чи, може, чоловік все-таки непомітно заникує свій?..
На одній з колодок навіть вказано, скільки літрів Марта і Павлусьо вцідили, аби зважитись на таке шаленство…))
user posted image
Одразу за мостом закоханих… Той випадок, коли пес пасує власниці, і обоє бездоганно вписуються в антураж.
user posted image
Собор Івана Хрестителя (Archikatedra św. Jana Chrzciciela). Найстаріший у місті.
user posted image
У Вроцлава є свій «тотем» - краснолюдки (krasnoludki). Це аж ніяк не польські комуняки,а гноми, які оберігають місто ( як наші львівські леви). Дивіться уважно під ноги, бо їхні фігурки можуть бути у найнесподіваніших місцях і можна ехвектно навернутись. На жаль, провтикав сфотографувати, але ось :
http://www.panoramio.com/photo_explorer#vi...esc&user=533900.
Що стосується покриття, а буває воно різне…, бачимо таке : 1)хороші рівненькі асфальтовані велодоріжки; 2) викладені плиткою (трохи менше сатисфакції, але нічо); 3)окремі червоні смуги на проїжджій частині (теж непогані). На багатьох мостах чи естакадах є доріжки для роверистів.
І навіть фонтани для велофанатів…))
user posted image
Most Milenijny
user posted image
user posted image
У тих випадках, коли велодоріжка несподівано закінчується, - ліземо на трасу. Тротуарами (особливо у центральній частині міста) кататися не радять, бо деколи можуть штрафувати поліцаї.
Ще помітив у поляків своєрідний спосіб латання вулиці з бруківкою, коли яму просто заливають асфальтом, і виходить якась така поштопана рептилія ( не надто катабельна). Але щось мені підказує, що це так досі відгукується комуністичне минуле з його огидою до краси і ворожістю до здорового глузду. Але, здебільшого, вулички виглядають ось так…
user posted image
Або так… Тут є 1 чи 2 вулиці з купою ритуальних кантор. По сусідству бачив пивничку Zakład Piwny.
user posted image
Якийсь музей. Увесь зелений і волохатий.
user posted image
Кампанія проти побутового насильства. І взагалі, по місту досить багато цікавого і якісно виконаного графіті, хоча, звісно, трапляється і «творчість» сраколіворуких істот з балончиком, які відчувають потребу демонструвати власні нерозбірливі каракулі на пам’ятках архітектури («каракульний ексгібіціонізм))) Але нас цим не здивуєш.
user posted image
Багато цікавого можна виявити у різних двориках…
user posted image
Wzgórze Gajowickie (niem. Hardenberghügel) - sztucznie utworzone wzniesienie na osiedlu Gajowice we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 138 m n.p.m.
user posted image
Як ви вже зрозуміли, - це штучна гірка, яка утворилася на місці колишнього сміттєзвалища. У 20-х роках ХХ століття поляки вирішили набудувати у цьому районі багатоквартирних будинків, а тому смітник рекультивували і перетворили на гірку для катання на санчатах і на дупах. Я абсолютно випадково натрапив на неї і ніколи б не подумав, що це – колишній смітник. Ну і, звісно, це зараз одна з непоганих точок для споглядання різної цікавизни. Попереду - оглядова вежа Sky Tower (http://galeria.skytower.pl/run.html) (на жаль, не встиг на неї піднятися).
user posted image
А ось іще одна оаза, де місцеві мешканці та місцеві відкормлені кАчки «тюленяться» на лоні природи у променях сонця, що заходить.
user posted image
Ну і до чого ж тут гітари з назви мого велозвіту? А справа у тому, що якщо ви страждаєте не тільки «хронічним роверизмом», який вам не дає спокійно гріти тельбухи перед зомбоящиком на вихідні, але ви ще й невиправний гітарний фрік ,- вам би сподобалося дійство, що відбулося у Вроцлаві 1 травня. Був зафіксований гітарний рекорд з одночасного виконання композиції «Hey Joe» . А скільки їх там було, можете глянути тут http://www.youtube.com/watch?v=hb1zAfoXqv4
На жаль, не вдалося зробити кращих фоток, бо лив дощ і досить сильно захмарилося, але це, звісно, нікого не розігнало. Був Стів Вай і купа інших затятих гітарюг. Одним словом, такої кількості моїх улюблених інструментів та їхніх власників мені ще не доводилося бачити.
user posted image
user posted image
Після цієї веселої забави публічка почала мігрувати, розсмоктуватися і займати усі навколишні кнайпи.
user posted image
user posted image
Хочу додати, що місто б’є гітарний рекорд уже не вперше. І чомусь у мене є таке передчуття, що вони вже мають кілька тисяч музикантів для наступного року.
¬А ти вже записався в армію «струногризів»?.. ))

Email Poster
Шмід
Дата 28 Липня 2015, 3:26
Quote Post

Постійний учасник

Класний звіт. Люблю Вроцлав. Наступного року планую веломандрівочку "Вроцлав -- Крк (Хорватія)".
Email Poster
1 Користувачів читають цю тему (1 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll