Ūֲ | Ҳ | | |

Avid   VeloMAX

: (5) «  ... 3 4 [5]  ( ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Колінний суглоб, Анатомія.
MShaman
02 2015, 19:13
Quote Post

Доктор

: Львів
: 672

Найкращий метод знизити рівень напруги від очікування ПБП — зайняти свій мозок колороверовою роботою. Тому я таки вирішив зробити те, що давно обіцяв — розписати ретельніше мій шлях відновлення коліна.
Перед тим, хочу наголосити на певних аспектах:
1. Мова іде про відновлення зв”язок коліна. Якщо у вас проблеми із менісками чи суглобовими поверхнями — це інша справа. Для цього необхідно точно діагностувати, що саме вас турбує, бо вираз “болить коліно” не говорить ні про що. Якщо до цього моменту ви не пройшли обстеження — або у вас слабо поки ще болить, або ви не зацікавлені в одужанні.
2. В мене проблеми були тільки із лівим коліном, при двосторонньому ураженні відповідно треба бути ще уважнішим та обережнішим, адже компенсувати здоровою ногою не вийде.
3. Я не претендую на правильність всіх моїх дій, але просто описую мій шлях. Можливо, комусь це допоможе. В любому випадку, треба консультуватись і розбиратись разом із різними спеціалістами, з чим у нас є велика проблема. З урахуванням того, що сам я медик і викладач медуніверситету — для мене певні питання було не просто вирішити.
Отже, проблема вперше виникла після 400-ки 2014, закріпилась суттєво на 600-ці. Подробиці , кому цікаво, в відповідній темі в моєму звіті. Шлях незакінчений і невідомо чи буде повне відновлення, але рік я починав “однією правою” і тільки короткі відстані, на даний момент розподіл навантаження десь 60-40 на здорову ногу, і відстань не головний чинник, що дозволило такі отримати допуск на ПБП.
Зразу після 400-ки я обстежився (УЗД) і було виявлено проблему із зв”язкою наколінка, спроба швидко відновити до 600-ки нічого не дала — відносно спокійними були тільки перші 100 км, потім знову інтенсивний біль, який тільки дещо притуплявся німесилом. В результаті, після спроби 600-ки, зв”язка боліла майже зразу, тому навіть 30-50 км тренування стало неможливим. Після цього на пару місяців вирішив просто дати спокій коліну, підтримував невелосипедними вправами — при присіданні і бігу майже не турбувало. Плюс масажі і НПВП (про препарати пізніше). Коротше кажучи, після перерви сів на вело тільки в грудні (був в теплих краях) — халепа і розчарування, біль відчув після 10-15 км., при чому при присіданнях і бігу — майже не турбувало. Грудень і січень катав фактично тільки правою ногою, але навіть в такому режимі зв”язки починали нити. Вже морально готував себе качати тільки праву для ПБП. Після повернення в січні додому таки вирішив пройти повний курс ударно-хвильової терапії. Покращення відчутне було після другого сеансу. Лікар дозволив збільшити навантаження, що я з радістю і зробив. Але по мірі того, як зменшилась інтенсивність болю зв”язки наколінка, вилізли замасковані нею інші — зв”язка чотириголового м”язу та присередня колатеральна (MCL). І якщо чотириголового також давала позитивну динаміку, то з MCL було не так оптимістично. В той момент почались вже кваліфікаційні до ПБП і після 200 я “дозрів” до наступу на святе — свою посадку на велосипеді. Тут треба зробити відступ в теорію.
Зв”язки коліна умовно можна поділити на дві групи — ті, що несуть основне навантаження, і ті, що відповідають за правильне положення коліна. З основних у велосипедистів уражається переважно зв”язка наколінка. Проблема достатньо добре описана в літературі, ще має назву “коліно стрибуна “ (jumper's knee). Зупинятись не буду, хіба буде запит. Якщо з ураженням основних зв”язок більш-меньш зрозуміло, то допоміжні свідчать, що нога рухається в певні моменти в неприродньому для неї положенні. В результаті, переривши знову статті по проблемах з коліном у велосипедистів, я поміняв фактично все — положення стопи, розташування шипа, розташування та лінію руху коліна, висоту і положення сідла, нахил сідла. Незмінним лишився тільки винос. Зміни не завжди зразу були в правильному напрямку, тому часом біль ставала більше. Плюс навіть здорові зв”язки, неадаптовані до іншого положення, починали нити на обидвох ногах, плутаючи мене. Напруга наростала, горілка закінчувалась. В певний момент зв”язки нили всі, як датчики чітко вказуючи про правильність, або неправильність змін. Крім того, в новому положенні категорично не підходило моє старе сідло, на якому я зручно катав два сезони facepalm.png Ці експерименти закінчились тільки вже під час кваліфікаційної 600-ки. Контролювати свідомо нове для себе положення годинами - це, я вам скажу, ще та медитація biggrin.gif Реально деякі параметри виставлялись до міліметра. Крім того була поміняна група з 8-ми на 10-швидкісну і прийшлось змінити стиль педалювання — за каденсом слідкував параноїдально, недозволяючи перетискати передачу. Фрум-стайл рулить. Відмовився педалювати стоячи зовсім на певний період.

Кінець першої частини.
Email Poster
1 (1 0 )
0 :

Topic Options : (5) «  ... 3 4 [5]  Reply to this topicStart new topicStart Poll