РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

тормоза Avid в магазине VeloMAX во Львове

Сторінки: (4) 1 2 [3] 4  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Reply to this topicStart new topic

> Євген Михайлович, На базі ХВЗ
Ksiondz
Дата 01 Квітня 2011, 10:41
Quote Post

Бородатий вуйко

Вирішив в суботу кудись поїхати. Вчора прийшов додому, витягнув СШ і МТБ і став на них дивитися. Що ж вибрати? Дорога така, що на шосері теоретично можна проїхати. Питання було чи їхати на ньому, чи він не вбється і чи мій колхоз витримає навантаження. Вирішив, що пора дати СШ проср... показити себе. Щось мене переклинило, я собі подумав, що ті моноблоки від МТБ фігово дивляться і тормозне зусилля не те (насправді основна причина нижче) smile.gif

Ще 30 хв подумав і вирішив привести його до максимально наближеного вигляду до оригіналу. Зняв нафіг моноблоки, тросики, сорочки, обмотку. Дістав перебрані та почищені тормозні ручки та нарамні манетки. Тормозні ручки встали без проблем, тормоза відрегулював і поняв що воно краще тормозить ніж попередня колхозятіна. + довжину тросиків та сорочок вкоротив, дивиться зашибісь. Намотав обмотку – око милує. Ось він ХВЗ яким був колись. wub.gif

Залишились нарамні манетки. Хвилювався за хід – чи вистачить для 8 касети. Виміряти не було бажання зовсім. Вирішив застосувати найпопулярніший і найдієвіший спосіб – науковий тик. Закріпив манетки на рамі і поставив праву, приєднав до заднього перемикача – ходу ніби вистачає. Попереключав – все ОК. Сорочки поставив рідні, бо вони ще навіть дуже живі. Правда від правого нижнього пера до заднього перемикача він чогось задовгий, але з часом вкорочу (та й не такий він вже довгий). Якщо чесно, побачив що він задовгий вже зранку, вночі не звернув уваги. Приємно вразила робота манетки, переключає собі помаленько, регулюєш куди хочеш, повна свобода вибору. smile.gif

Найбільше боявся за передній перемикач. Ні фіга від не ставав куди треба, не міг перекинути на велику зірку. Він для дуала, для трійки фіг присобачиш. Подумав: а нафіга мені на ньому найменша зірка? Вирішив пристосувати до середньої і великої. Згадав, що Елефант мені дав порвані ремінці від тукліпсів. Наступна фаза – вирізати з них прокладку між правою стороною підсидільної труби та внутрішньою стороною правої частини перемикача. Вирізав, поставив, матеріал не стискається і це те що мені було треба. Рамка перемикача була заклепана. Розірвав заклепку, зробив більший отвір, вставив малий болт на шестигранник, а всередину між пластини шайбу. Скрутив, зафігачив ліву манетку, з горем пополам просунув тросик, все – готово. Попробував перемикати, я аж прибалдів: так як я і хотів – дві найбільші зірки. Ось тут я признав плюс такої манетки, регулювання не за індексною системою в мому випадку як лікарем прописано. laugh.gif
Власне причина таких перетрубацій була прихована в установці переднього перемикача. Оскільки я вліпив моноблоки МТБ, там SIS, то передній перемикач ніфіга не хотів робити (дуал СШ). Перемикач від МТБ (якийсь Срам) не ставав на своє місце. Він розрахований під трубу більшого діамента, прокладки я не мав + не відомо чи буде працювати, бо система від мтб, рама СШ, каретка СШ, вал під квадрат інший. Ага, і найголовніше, тяга там верхня, а потрібна нижня + упор для тросика на СШ знаходився на самому перемикачі, для верхньої тяги треба було б щось думати супероригінальне. Можна було поколдувати, але бажання не було. Щось воно все між собою не фуричило взагалі. А рідна манетка дає повні можливості регулювання рамки відносно ланцюга. Зірка зпереду 44, я прикинув що на підйомах буде капець як не вистачати трохи меншої, та й по місту легше з тими світлофорами та пішохідними переходами стартувати з місця.

Намахався я добряче. Обрізав тросик переднього перемикача до потрібної довжини, подивився на годинник, офігів (було 02:45) і пішов спати. wacko.gif

Зранку вирішив шуганути співробітників на ХВЗ. Співробітниця, коли побачила мене на МТБ, то назвала його стрінгами. laugh.gif Дуже дивно було для неї, як то без болотників, багажника, дзвінка та з низькою посадкою. blink.gif Бачила б вона ХВЗ.
Виїжджав перед цим на ньому 2 рази по 10-15 км. Перше враження після модифікації – тормозить легше і краще. Передній перемикач перемикає гуд, задній теж. Треба тільки привикнути до манеток. Без проблем добрався від Липинського до Сахарова. В підйом (Коперника) вистачало середньої зірки і якоїсь середньої на касеті. Зміни якісно покращили роботу апарата. Звичайно, якість тормозного зусилля компенсувалась зручністю перемикання передач прямо на рулі, але передній перемикач був кров-з-носа як необхідний. Колхозити і такі і такі манетки було б хамством по відношенню до велосипеда. Привикну. Фоток поки нема, але потім будуть.

Отже, не рідне на велосипеді:
Деякі тросики та сорочки, система, вілсети, касета, перемикач задній, педалі, ланцюг, обмотка (рідної взагалі-то як такої і не було). Все решта – рідненьке, вітчизняного виробництва ХВЗ. Котиться велосипед приємно, незвично з бараном, все працює супер. Залишилось тільки чекати на більшу кількість кращих доріг. smile.gif
Varvar
Дата 01 Квітня 2011, 11:48
Quote Post

Постійний учасник

фото ? smile.gif
Ром
Дата 01 Квітня 2011, 11:49
Quote Post

Велофанат

На цих гальмах кантеліверні моноблоки би гальмували краще від вібрейкових - там "правильний" важіль (ричаг) і хід .
Email Poster
Ksiondz
Дата 01 Квітня 2011, 13:09
Quote Post

Бородатий вуйко

QUOTE (Ром @ нині, у 11:49)
На цих гальмах кантеліверні моноблоки би гальмували краще від вібрейкових - там "правильний" важіль (ричаг) і хід .

Я написав, що поставив оригінальні гальмівня ручки, гальмує справді краще. Вібрейки тут навіть близько не лежали laugh.gif
SerBus
Дата 01 Квітня 2011, 20:14
Quote Post

Lucky Man

Ти все таки повернувся на круги своя( маю на увазі тормозні ручки і манетки) - молодець, підтримую. Тільки не розумію чому в тебе виникли проблеми з установкою переднього перемикача. Подивись як я ставив переклюк на свого Туриста
user posted image
Під хомут встановив проставку з листового алю товщиною 2мм, це всетаки краще ніж ремінець від тукліпси. Перемикач був китайський S.Shine - точна копія Shimano TZ-31 тільки з універсальною тягою. Все працювало супер на всіх трьох зірках. На Стартоні все зробив ідентично, тільки пемикач шимановський, робота - супер, а ціна перемикача 30гр. Так ,що ХВЗ-шний можеш спокійно відправити на пенсію як заслуженого ветерана. А якщо не підходить тяга - ставиться такий ролік.
Ром
Дата 01 Квітня 2011, 21:56
Quote Post

Велофанат

QUOTE (Ksiondz @ нині, у 13:09)
Я написав, що поставив оригінальні гальмівня ручки, гальмує справді краще. Вібрейки тут навіть близько не лежали laugh.gif

Моноблоки які ти зняв розраховані на роботу з вібрейками . Якщо їх ставити на хвз- гальма від старт шосе , то прийдеться тиснути на них з зусиллям в 2-3 рази більшим від рідних ручок . А кантеліверні моноблоки по зусиллю приближаються до рідних ручок .
Email Poster
Elephant
Дата 01 Квітня 2011, 23:16
Quote Post

Постійний учасник

Я звісно прихильник максимального використаня оригінальних деталей, в даному випадку ХВЗшних, тому вітаю повернення рідних гальмівних ручок і манеток на рамі. Манетки це круто, вінтажно і трушно, хай хто що говорить. З часом раджу розжитись на шосейну систему - це буде левел ап до досконалості і дзену...
Педальки з тукліпсами заохочую - відчуєш різницю (вінтажність тут також доречна). Здається мені що у веломагазині на Шевченка-Ярослава Мудрого продаються ремінці. Скоро планую перевірити чи це правда, і одразу скажу...
Elephant
Дата 01 Квітня 2011, 23:18
Quote Post

Постійний учасник

Мало не забув - вітаю в тераріумі! Гостри зуби, поїдемо крутити...
Dalnoboy
Дата 07 Квітня 2011, 15:59
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Elephant @ 02 Квітня 2011, 0:16)

Педальки з тукліпсами заохочую - відчуєш різницю (вінтажність тут також доречна). Здається мені що у веломагазині на Шевченка-Ярослава Мудрого продаються ремінці. Скоро планую перевірити чи це правда, і одразу скажу...

Є ремінці, чорного кольору.
30грн. пара, але зараз вони синтетичні, а не шкіряні wink.gif
Може не будуть рватись.
Email Poster
Ksiondz
Дата 07 Квітня 2011, 16:33
Quote Post

Бородатий вуйко

QUOTE (Dalnoboy @ нині, у 15:59)
Є ремінці, чорного кольору.
30грн. пара, але зараз вони синтетичні, а не шкіряні wink.gif
Може не будуть рватись.

Я контакти ставлю, коли на ньому виїжджаю. Вже зрісся з ними smile.gif
Ром
Дата 07 Квітня 2011, 17:15
Quote Post

Велофанат

Синтетичні мені більше подобаються .
Email Poster
SerBus
Дата 06 Травня 2011, 19:29
Quote Post

Lucky Man

Мар"ян, ти моноблоки зняв ,а не маєш бажання їх продати? Я би взяв бо на моєму МТВшніку права срамовська манетка доживає останні дні.
mimino
Дата 21 Вересня 2011, 12:06
Quote Post

неуловимый

smile.gif
SerBus
Дата 26 Вересня 2011, 21:46
Quote Post

Lucky Man

QUOTE (mimino @ 21 Вересня 2011, 12:06)
smile.gif

Складається враження, що Міміно наганяє собі кількість повідомлень, майже в кожній темі відмітився tongue.gif
Yosyf
Дата 01 Жовтня 2011, 15:37
Quote Post

ветеран

QUOTE (Elephant @ 01 Квітня 2011, 23:16)
Я звісно прихильник максимального використаня оригінальних деталей, в даному випадку ХВЗшних

Не розумію звідки цей пієтет перед ХВЗ. Адже здебільшого інженери-конструктори цього заводу поняття не мали у велоспорті і велотехнологіях. Їм було байдуже що проектувати - БТР, винищувач, соковитискачку чи велосипед. Тим більше, що в СРСР панувала сентенція "зачем изобретать велосипед?"
Email Poster
0 Користувачів читають цю тему (0 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Сторінки: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topic