Ūֲ | Ҳ | | |

Race Face   VeloMAX

: (2) [1] 2  ( ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Зношення ланцюга, В картинках
Spin Doctor
27 2015, 1:43
Quote Post

Постійний учасник

: Львів
: 272

Думаю тут неварто розповідати про будову чи причини зносу звичайного ширпотребу.
Але не всі його розбирали і дивилися на зношення. А от мені стало цікаво.
Що стосується зовнішніх пластин - говорити впринципі немає про що - невеликі некритичні потертості від роликів. А от внутрішні розкажуть багато чого цікавого.
Почнемо з нового ланцюга (KMC X8)
user posted image
"Втулки" однакової товщини по кругу.

Так сталося. що я на свому першому ланцюгу, про який піде мова далі, проїхав 3500км і горя не знав. Допоки мені не сказали що пора міняти. Ну далі все стандартно. Розтягнений був сильно. Касету вбив (майже - дві зірки проскакували). Хоча думаю ще б поїздив тисячу-другу на цій парі (далі зрозумієте чого biggrin.gif ).

Отже, внутрішня пластина зношеного ланцюга (KMC Z8)
user posted image
Добре видно, що "втулки" зношуються нерівномірно та ще й но по центрі, а безпосередньо внутрішня сторона ланцюга (та що лягає на зірочки). Причому основна порція вироблення припадає на одну чверть.

На середині верхньої пластини є виробка від контакту з зірками - результат перекосу ланцюга.

Ролики:
user posted image
user posted image
На обох фото верхні - виточені під конус, нижні - нові.

Що стосується пінів та внутрішнього діаметру втулок - сказати неможу - мікрометра немаю, по штангенциркулю різниця непомітна.

Висновок я вже для себе зробив - періодично перевертати та розвертати ланцюг, нетопускати перекосу і як тільки з’являється хрускіт - промивати ланцюг.

Трохи сухої статистики після заміни касети і ланцюга:
Перший ланцюг KMC Z8 - пробіг в суху погоду, нечищений, мащений - 750км до позначки 0.75 без перекидання
Другий ланцюг KMC X8 - пробіг зимою, в дощ і слякоть, з хімією в вигляді піску, солі і ще якоїсь чортівні, чищений-мащений - 1600км до позначки 0.75 (мабуть перевертався, уваги ненадавав). Сумніваюся що X настільки кращий за Z, щоб проїхати вдвічі більшу дистанцію та ще й зимою.
Третій ланцюг KMC X8 - пробіг чотири дні - експеримент триває. До позначки 0.75 планується 1500+ з продуманим перекиданням-перевертанням.

Бонус

Деякі зірки з касет, які пройшли 3500км(верхні) і 6000км(нижні) на одному ланцюгові.
3500км - жодного дискомфорту при їзді.
6000км - почав дико проскакувати на 14 (ліва нижня на 2-му фото.
user posted image
user posted image

Хто-що знає більше - прохання поділитися.
Email Poster
Velomax
27 2015, 14:15
Quote Post

неутомімый командор

: Львов
: 6757

Хорошая статья, раньше таких не видел.
На счёт - "переворачивать цепь" - возьму на заметку.
Сейчас, когда все запчасти подорожали, очень актуальными будут разные способы продления ресурса.
Users Website
ЧД_
27 2015, 14:49
Quote Post

sprzedawca materacow

: Lwow (Привоз)
: 8668

Леоныдыч. еще лучше переворота цепи, помогает занос цепи до церквы. laugh.gif
_BuR_
27 2015, 21:16
Quote Post

ВЕЛОКУР"ЄР

: 3395

Є такий нюанс, коли ланц і касета добре прикатались і ланцюг зняти для промивки і не вгадати з стороною і напрямком як він стояв до того, то може проскакувати.
Mandrivnyk
27 2015, 21:28
Quote Post

Постійний учасник

: 445

QUOTE (Spin Doctor @ вчора, у 23:43)
Хто-що знає більше - прохання поділитися.

KMC X8 набагато кращий за Z8. Лінійка Z це бюджетні ланци, а Х - зносостійкі. Не знаю як у вас, а у мене KMC X8.93 служить по 3000-3500км до витягнення 0.75 при тому, що я їжджу кожен день на роботу у будь-яку погоду і зимою також. І це перевірено уже двома ланцами на моєму ровері, одним на ровері дівчини.

Mandrivnyk - 27 2015, 21:28
Email Poster
Mandrivnyk
27 2015, 21:35
Quote Post

Постійний учасник

Доречі, є KMC Z82 i KMC Z8s. KMC Z7 i KMC Z82 у мене витягнулися дуже швидко (десь по 1000-1200км) і вбили касету, бо тоді ще не знав про ці нюанси й не провіряв знос ланцюгів.

Mandrivnyk - 27 2015, 21:42
Email Poster
Spin Doctor
27 2015, 21:36
Quote Post

Постійний учасник

_BuR_, мабуть не сильніше ніж коли б поставив новий ланцюг. В такому разі основне навантаження припадає на іншу частину втулки, ще не прикатану до касети. Відповідно отримуєш додатковий ресурс.

Spin Doctor - 27 2015, 21:45
Email Poster
Spin Doctor
27 2015, 21:43
Quote Post

Постійний учасник

Знаю, що є різні, але не пам'ятаю точно який саме. Згодом напишу точну модель. Можу сказати тільки що в Х хромовані тільки зовнішні пластини. І я теж їжджу кожен день на роботу незалежно від погоди. Дощ, слякоть не перешкода. Мало того багато раз вляпувався в болото по самі вуха.
Email Poster
Mandrivnyk
27 2015, 21:45
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spin Doctor @ нині, у 19:43)
Знаю, що є різні, але не пам'ятаю точно який саме. Згодом напишу точну модель. Можу сказати тільки що в Х хромовані тільки зовнішні пластини. І я теж їжджу кожен день на роботу незалежно від погоди. Дощ, слякоть не перешкода. Мало того багато раз вляпувався в болото по самі вуха.

У КМС Х8.93 нікельовані тільки зовнішні, а у КМС Х8.99 і зовнішні й внутрішні.
Ось інфа від виробника http://www.kmcchain.eu/products-multiple_s...peed_derailleur

Mandrivnyk - 27 2015, 21:46
Email Poster
Spin Doctor
27 2015, 21:52
Quote Post

Постійний учасник

Дякую за поправку,не хромовані а нікельовані. В сусідній гілці кидав прямий лінк на кмс.
(зараз в поїзді і немаю змогищось знайти). Значить КМС Х8.93.

Spin Doctor - 27 2015, 22:00
Email Poster
Spin Doctor
08 2015, 22:41
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Spin Doctor @ 27 Лютого 2015, 2:43)
Третій ланцюг KMC X8 - пробіг чотири дні - експеримент триває. До позначки 0.75 планується 1500+ з продуманим перекиданням-перевертанням.

Близько 1700 кілометрів до відмітки 0.75, включаючи Сотку і Вульки.
Email Poster
Taiwo
09 2015, 8:52
Quote Post

road sage

: Львів / Топольна
: 682

а про шиманівські ланци хтось щось може сказати, наскільки доцільно їх порівнювати з КМС? мій шосейний пробіг вже 900 км. з початку весни, лінійкою міряв вроді поки не розтягнувся. планую після 1К покупати в бензі і перевернути
Email PosterUsers Website
AlexLv
09 2015, 11:06
Quote Post

Початківець
*

: Десь біля Львова
: 35

Привіт Taiwo!

По KMC 7-8 speed при моїх 100 кг маю таку статистику:

z33 -200-250km тиждень(то все що з неї можно вижати і нас правді є ще гірші цепочки)
z51-300-450km два тиждні ( пробував і з кодом 15 і з 17 практично нема різниці)
z72-500-650 три тиждні
z82 -800-900км 4 тиждні по робочих днях
z92 -850-950 км 4 тиждні по робочих днях (швидкість розтягування 0,1 на 100км)
x8 завраз їзжу прогноз 1200км (швидкість розтягування 0,1 на 200км)

Після 0,75%-1% зносу ланцюга, зуби на касеті починають таяти на очах, заусеници на зубах утворюється. На шосейні касети ти того можеш і не побачити бо стара касета шосейна твердіша і може пережити до 10-ка таких ланцюгів а один розтягнутий ланцюг може легко вбити всі зірочки.

Міряй і по потребі міняй ланцюги частіше. При 0.3-0,4мм різниці на 132мм -х цепочка практично норма працює і не проскакує(перші 100 км не робиш різких рухів).

Я пробував також і інші ланци таке враження, що продукція у всіх приблизно однакова те саме по якості shimaно на 20% дорожче ніж KMC.
Email Poster
Taiwo
09 2015, 14:25
Quote Post

road sage

: Львів / Топольна
: 682

на днях куплю калібр і буду перевіряти, поки вроді в нормі. наступний ланцюг купуватиму КМС побачимо на скільки його хватить. з шосейних КМС х8 найкращий?
Email PosterUsers Website
AlexLv
09 2015, 16:17
Quote Post

Початківець
*

: Десь біля Львова
: 35

Думаю, що x8 файний ланцюг. Можливо є кращі, але мені ще не траплялися такі ланцюги smile.gif
Email Poster
0 (0 0 )
0 :

Topic Options : (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll