РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

компоненты WTB в магазине VeloMAX во Львове

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ефективність капіталовкладень в компоненти, ,пошук точки оптимуму.
PlusOdyn
Дата 19 Травня 2012, 22:20
Quote Post

Болотоплавець, посол товариства тверезості

Звідки: катаюся країною - Оббухів/Українка -> грьобаний Зугрес

Злі язики шепочуть про черговий дефолт, shok.gif а значить треба закуплятися сірниками, крупами та витратними матеріалами. cool.gif
Є люди які паряться лише вагою компонентів, їх час дуже дорогий, катають на карбороверах і на топових компонентах, їх дефолт або не зачіпає, або швидко опускає до ашан байків - то від сфери залежить і від карми. Але є і представники середини нижче межі бідності, час яких вартує в районі 1-1,5$/год. Для них ефективність капіталовкладень, а саме співвідношення між класом (відповідно вартістю) компонентів та кілометражем (в принципі велосипед таки як засіб пересування, заради переміщення, задоволення чи перемоги це вже всього лиш форми) пройденим на цих компонентах, приведеним за критерієм важкості умов (забрудненість, догляд, режим використання), є важливим.

Для наочності опишу механізм: є дві касети, одна класу А, вартує 100 грн, друга класу Б, вартує 200 грн. За рівних умов касета А проходить 1500 км, касета Б проходить 2000 км. Виходить що вигідніше купити 2 касети А і відкатати 3000 км, а якщо це перевести в десятки тисяч км, то економія суттєва.
З іншого боку може бути, що касета А ходить 500 км. а касета Б - 2000 - тоді як то кажуть, скупий/бідний платить двічі.
Хоча кажуть що чим дорожче, тим менше ходить. Хз, от і проведемо дослідження.

В ідеалі для кожного компонента треба отримати графік по осі 0Х якого відкладено клас компонентів (відповідно вартість) в порядку зростання, по осі 0Y - кілометраж. І графік цей, щось мені підказує, буде нелінійний.
І ще кілька похідних графіків, які відображають співвідношення між різницею у вартості та різницею у кілометражі, часу витраченого на ремонт, стресу зазнаного чених через поломку/ремонт і т.д.
Наразі у мене проблема із визначення коефіцієнтів, які б приводили кілометраж до умов використання, але сподіваюся їх таки вивести, треба всього лиш свіжу голову та багато правильно класифікованої статистики. biggrin.gif

Є от схожі теми:
- Отзывы о цепях by Velomax;
- Ресурс трансмиссии, статистика by AV;
але там питання вартості майже не піднімається, хоча спроби узагальнити і якось диференціювати умови використання є, що радує. Тобто дані із них будуть використані.
Тому прошу писати про свій досвід, вказуючи компонент, умови експлуатації (тип дорожнього покриття, догляд - чищення, змащування, режим використання - манера їждження та ін., вагу користувача, вартість компонентів та ін.), якщо відповідні компонентам теми є, то туди.

Це повідомлення відредагував PlusOdyn - 19 Травня 2012, 22:30
Email Poster
vchaban
Дата 19 Травня 2012, 22:37
Quote Post

vchaban.blogspot.com

Можливо не потрібно дуже мудрувати... Відомі виробники, наприклад Shimano поділяють компоненти на групи: Acera, Alivio, Deore..., кожна група призначена для відповідного стилю катання. Визначаєшся з тим як будеш використовувати велосипед - і ставиш відповідне обладнання, ось і все! А ресурс - це поняття відносне, дуже залежить від умов використання (погода, техніка педалювання, режим катання, догляд). Будь-яке обладнання можна швидко загнати, якщо постаратися.
Email PosterUsers Website
PlusOdyn
Дата 19 Травня 2012, 22:57
Quote Post

Болотоплавець, посол товариства тверезості

Звідки: катаюся країною - Оббухів/Українка -> грьобаний Зугрес

QUOTE (vchaban @ нині, у 23:37)
Можливо не потрібно дуже мудрувати... Відомі виробники, наприклад Shimano поділяють компоненти на групи: Acera, Alivio, Deore..., кожна група призначена для відповідного стилю катання. Визначаєшся з тим як будеш використовувати велосипед - і ставиш відповідне обладнання, ось і все! А ресурс - це поняття відносне, дуже залежить від умов використання (погода, техніка педалювання, режим катання, догляд). Будь-яке обладнання можна швидко загнати, якщо постаратися.

Власне спроба порівняти ті групі по реальному ресурсу.
Десь траплявся пост Ioan85 про те що найефективніше (вартість/кілометраж, власне що шукаю) використовувати компоненти групи, якщо не помиляюся, Alivio. Коефіціенти, які можливо таки вдасться визначити, урівняють кілометраж юзера А який (для прикладу щодо ланцюга) їздить лісом під дощем, невдало підбирає передачі, але важить 50 кг і часто чистить/змащує велосипед, і юзера Б. який їздить по шосе лише в сонячну погоду, передачі підібрані під сталий каденс/зусилля, важить 99 кг і доглядає за ровером не надто активно.
Тобто ми отримаємо характеристику, що покаже нам, яке обладнання буде заганятися найдовше при однакових умовах "старання". А із цього співвідношення вже можна собі думати і про вагу компонентів. ТОбто чи ти платиш за зменшення ваги і мінус кілометражу, чи зменшення ваги і збільшення кілометражу, чи тебе просто розводять і платиш за менше такого ж фігового матеріалу але з крутою наклейкою.

Доречі, я питав Вас про реальну різницю у використанні між Sora та Tiagra, лише потім побачив що Ви міняли лише дуали і руль, тобто нічого такого. Але складається враження що у Вас великий досвід в більш "болотяних" велосипедах, тому прошу ділитися.

Це повідомлення відредагував PlusOdyn - 19 Травня 2012, 23:07
Email Poster
vchaban
Дата 19 Травня 2012, 23:13
Quote Post

vchaban.blogspot.com

QUOTE (PlusOdyn @ вчора, у 23:57)
Власне  спроба порівняти ті групі по реальному ресурсу.
Десь траплявся пост Ioan85 про те що найдовше ходять компоненти групи, якщо не помиляюся, Alivio. Коефіціенти, які можливо таки вдасться визначити, урівняють кілометраж юзера А який (для прикладу щодо ланцюга) їздить лісом під дощем, невдало підбирає передачі, але важить 50 кг і часто чистить/змащує велосипед, і юзера Б. який їздить по шосе лише в сонячну погоду, передачі підібрані під сталий каденс/зусилля, важить 99 кг і доглядає за ровером не надто активно.
Тобто ми отримаємо характеристику, що покаже нам, яке обладнання буде заганятися найдовше при однакових умовах "старання".

Доречі, я питав Вас про реальну різницю у використанні між Sora та Tiagra, лише потім побачив що Ви міняли лише дуали і руль, тобто нічого такого. Але складається враження що у Вас великий досвід в більш "болотяних" велосипедах, тому прошу ділитися.

Я би не заморочувався з тим... ресурс і в дешевшого і в дорожчого обладнання непоганий, думаю треба купляти до стилю катання і розміру гаманця smile.gif

На рахунок шосейного обладнання я нічого не можу сказати.

А на рахунок МТБ, чисто особиста думка, перекидки SRAM працюють чіткіше ніж Shimano, мабуть за рахунок того, що відношення манетка-переклюк 1:1 - тому похибка менша.

Свій MTB по мірі зносу трансмісії пересаджую на групу SRAM x7, роботою якої дуже задоволений. Десятки падінь, і жорстка експлуатація в горах - ніяких проблем і нарікань.

В нареченої Спеш камбер, як на мене - дуже грамотно підібране обладнання, все що потрібно і нічого зайвого!

Це повідомлення відредагував vchaban - 19 Травня 2012, 23:15
Petiok
Дата 20 Травня 2012, 0:46
Quote Post

Постійний учасник

Зараз якраз складаю велосипед, тому багато часу приділив питанню доцільності. Як на мене вимальовується така тенденція: у всіх виробників велозапчастин є межа, до якої покращується якість, надійність, довговічність, зменшується вага, збільшується ціна майже лінійно. Дальше йде використання дорогих матеріалів (карбон, титан), що дозволяє знизити вагу ще на кілька грам і відповідно збільшити вартість у рази, якість підвищується не сильно, надійність переважно не міняється, а як правило зменшується. Довговічність однозначно зменшується, бо такі компоненти розраховані на професійних спортсменів, для яких важливий кожен грам і точність роботи а не кількість кілометрів що витримає та чи інша деталь. В Shimano ця межа між XT й XTR в Sram думаю X9-X0.
По компонентах. Про групу Sram нічо не буду говорити бо не користувався. Якщо по-порядку.
- Шіфтери. XT, хоча різниця в роботі між тим же Deore буде дуже невелика (трохи менший холостий хід важелів). А якщо не потрібен індикатор то однозначно Saint, працюють дуже чітко і з малим ходом.
- Передній переклюк SLX, XT.
- Задній переклюк думаю SLX буде достатньо, а ідеально Saint, ідеально працює за будь-яких умов, плюс невбиваємий.
- Система однозначно XT 770, середня зірка карбон+сталь, тому зірки в ній зношуються практично рівномірно і довго.
- Довговічність касети цілком залежить від матеріалу зірок, алюмінієва XT буде однозначно менше служити ніж будь-яка дешева сталева, але сталева буде тяжка. Тому тут треба вибирати в залежності від потреб. Досить хороший варіант SLX, 4 малі зірки сталеві, інші алюмінієві.
- Гальма як на мене оптимальні XT (причому нової моделі взагалі супер), хоча можна дивитися й інші фірми в тій ціновій категорії.
- Колеса хотів під Centerlock і тут як на мене оптимально на втулках XT, не надто важкі, добре кочення і нормальна ціна. Але це універсальний варіант, для спеціалізованих коліс можуть бути різні варінти.
- Вилка. Мені дешево дісталаса Revelation, на цьому й зупинився. Але не думаю шо це оптимальний варіант по відношенню цна-якість.
Мої висновки складені на основі власного користування, щупання, користування моїм знайомим, в деяких випадках на основі перечитування тексту в інтернеті.
P.S. Брав до уваги ціни в закордонних інтернет-магазинах
Р.Р.S. Думаю тут зараз почнеться жорткий холівар laugh.gif
Р.Р.Р.S. Я в шоці як Баварія профукала титул . wacko.gif
Email Poster
Serik
Дата 20 Травня 2012, 9:25
Quote Post

Зацікавлений
**

да нууу... тема в принципе "ниочем") зачем дублировать то, что давно уже обсосано?
есть деньги - покупаешь хт, хтр, х0 и так далее.. нет денег - ездишь на деоре или срам х7. Ниже компоненты разве что для поездки в ларек подходят. Для гонок - чем легче, тем лучше.

И кстати, что за навязчивая идея о том что топ компоненты не надежные??? В тех условиях, в которых они используются, немногое проживет дольше...
max3d
Дата 21 Травня 2012, 12:26
Quote Post

страшний халявщик

Тема логічна але не практична. Поки назбираєш статистику - можна піти розгружати вагони і заробити на гвинтокрил. Також якшо почнуть голосувати китайці ... їхній вибір може виявитись не добрим для умов крайньої півночі. Та й вже давно відомо - шо гімно, а шо нє.
Krasow
Дата 01 Вересня 2012, 22:41
Quote Post

Постійний учасник

хто гне руками сталевий деор?
Ioan85
Дата 02 Вересня 2012, 14:34
Quote Post

Постійний учасник

Цікаво чи хтось доїздив до кінця топові компоненти, щоб хоча б приблизно розповісти про їхній ресурс. Складається враження, що ці компоненти купуються і після незначного пробігу продаються smile.gif

Що до гнуття зірок, це не показник, дюраль може не піддаватись гнуттю але вона дуже легко піддається механічній обробці, порівняно зі сталлю це як масло різати.

Це повідомлення відредагував Ioan85 - 02 Вересня 2012, 14:39
SUPERUNKNOWN
Дата 05 Вересня 2012, 8:35
Quote Post

☜☆☞ Captain Obvious ☜☆☞

QUOTE (pasha_k @ 01 Вересня 2012, 22:19)
Ви, хоча би на одному з цих компонентів їздили, тримали в руках??????
XT касета алюмінієва????? Там композит, який не гнеться під руками, як сталевий деор!!!
XT система середня зірка - дюраль!
Centerlock - це такі колеса з втулками ХТ? smile.gif)
Ви збираете даунхільний ровер, судячи з любові до сайнту і специфічної вилки?

в неті можливо варто читати не теоретиків(дрчрв) а техдоки офіційних сайтів, там і про витривалість, і про призначення груп і про їх сумісність.

погоджуюся з попереднім дописувачем.
Доцільність визначається кількістю вільних купюр. Є - платиш, немає - тішишся тим чим маєш.

паша , а как у вас с англиЦким? Вы пока не набрались должного аффтаритета , для того чтоб верить Вам безоговорочно. Человек дело говорил про среднюю звезду на системе ХТ (она имхо живучая, это FSA ставит среднюю звезду из алюминия) :-D

"Dyna-Sys component 42-32-24T Steel/glassfibre composite middle chain ring for great durability"

Це повідомлення відредагував SUPERUNKNOWN - 05 Вересня 2012, 8:39
pakolv
Дата 09 Вересня 2012, 11:41
Quote Post

@У Team

QUOTE (SUPERUNKNOWN @ 05 Вересня 2012, 8:35)
паша , а как у вас с англиЦким? Вы пока не набрались должного аффтаритета , для того чтоб верить Вам безоговорочно. Человек дело говорил про среднюю звезду на системе ХТ (она имхо живучая, это FSA ставит среднюю звезду из алюминия) :-D

"Dyna-Sys component 42-32-24T Steel/glassfibre composite middle chain ring for great durability"

нічого не зрозумів, про авторитет в т.ч.
pakolv
Дата 15 Травня 2013, 7:50
Quote Post

@У Team

QUOTE (Ioan85 @ 02 Вересня 2012, 14:34)
Цікаво чи хтось доїздив до кінця топові компоненти, щоб хоча б приблизно розповісти про їхній ресурс. Складається враження, що ці компоненти купуються і після незначного пробігу продаються smile.gif

Що до гнуття зірок, це не показник, дюраль може не піддаватись гнуттю але вона дуже легко піддається механічній обробці, порівняно зі сталлю це як масло різати.

касета XT 9
більше року (включно з зимою)
пішов 6-й ланцюг (3 хт, 1 хтя, 2 cлх)
використання КК
ще не проскакує
0 Користувачів читають цю тему (0 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll