РЕЄСТРАЦІЯ | СТАТТІ | ПРАЙСИ | АДРЕСИ | ЗВ’ЯЗОК

компоненты WTB в магазине VeloMAX во Львове

Сторінки: (2) [1] 2  ( Перейти до першого непрочитаного повідомлення ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Трохи фізіології., Дихання.
MShaman
Дата 23 Листопада 2011, 16:40
Quote Post

Доктор

Техніка педалювання стоячи відома багатьом, але я би хотів висвітлити анатомо-фізіологічні особливості даного методу, а саме - підключення додаткових дихальних м’язів. Справа в тому, що певна група м’язів (великий та малі грудні, передній зубчастий) при основній функції - рухи верхньої кінцівки, можуть також працювати, як додаткові дихальні м’язи у випадку фіксації верхньої кінцівки. Що ми і отримуємо при педалюванні стоячи - руки, зафіксовані об руль, дають можливість задіяти додатково ці м’язи. Це призводить до збільшення ефективності дихання і, як наслідок, збільшення поступлення кисню в кров, що дає можливість більше навантажити м’язи. Звучить позитивно, але є нюанси:
1. Задіюючи додатково м’язи плечового поясу ви витрачаєте більше енергії, особливо це стосується людей із добре вираженим плечовим поясом, тому, як правило, таким людям рекомендується підйоми їхати максимально в сідлі. Цей метод в цілому енергозатратний, але це не настільки критично для худорлявих "гірняків". В любому випадку, якщо ви збираєтесь ставати на педалі на затяжному підйомі - подумайте, чи не з’їсти печеньку?
2. Збільшується навантаження на серце. Тому, якщо ви і так їхали на межі пульсу - можливо варто просто скинути на легшу передачу? В любому випадку, як тільки стали на педалі та відчули в перші 10-15 секунд легку ейфорію від припливу кисню - будьте уважніше до вашого пульсу, інакше замість очікуваного ефекту можете зовсім стати.
3. Після ефектного зльоту на вершину підйому на максимальному пульсі стоячи на педалях не спішіть зразу падати в сідло - таким чином ви різко зменшуєте поступлення кисню в розпрацьовані м’язи, що призведе, як мінімум, до порушення ритму дихання, а як максимум - ви просто зупинитесь. Треба попрацювати 30-40 секунд в півсили, нормалізуючи пульс та дихання а тоді сідати в сідло.

Використовувати метод "кисневого форсажу" можна не тільки в гору - на прямій так само, коли ви відчуваєте, що "не вистачає дихання", але пам’ятайте знову про контроль пульсу та побічний ефект "падання" в сідло.
Email Poster
Be_Out_of_System
Дата 23 Листопада 2011, 19:09
Quote Post

LIVESTRONG

дуже корисна інформація! user posted image biggrin.gif
Email Poster
SUPERUNKNOWN
Дата 23 Листопада 2011, 21:51
Quote Post

☜☆☞ Captain Obvious ☜☆☞

QUOTE (MShaman @ нині, у 16:40)
Техніка педалювання стоячи відома багатьом, але я би хотів висвітлити анатомо-фізіологічні особливості даного методу, а саме - підключення додаткових дихальних м’язів. Справа в тому, що певна група м’язів (великий та малі грудні, передній зубчастий) при основній функції - рухи верхньої кінцівки, можуть також працювати, як додаткові дихальні м’язи у випадку фіксації верхньої кінцівки. Що ми і отримуємо при педалюванні стоячи - руки, зафіксовані об руль, дають можливість задіяти додатково ці м’язи. Це призводить до збільшення ефективності дихання і, як наслідок, збільшення поступлення кисню в кров, що дає можливість більше навантажити м’язи. Звучить позитивно, але є нюанси:
1. Задіюючи додатково м’язи плечового поясу ви витрачаєте більше енергії, особливо це стосується людей із добре вираженим плечовим поясом, тому, як правило, таким людям рекомендується підйоми їхати максимально в сідлі. Цей метод в цілому енергозатратний, але це не настільки критично для худорлявих "гірняків". В любому випадку, якщо ви збираєтесь ставати на педалі на затяжному підйомі - подумайте, чи не з’їсти печеньку?
2. Збільшується навантаження на серце. Тому, якщо ви і так їхали на межі пульсу - можливо варто просто скинути на легшу передачу? В любому випадку, як тільки стали на педалі та відчули в перші 10-15 секунд легку ейфорію від припливу кисню - будьте уважніше до вашого пульсу, інакше замість очікуваного ефекту можете зовсім стати.
3. Після ефектного зльоту на вершину підйому на максимальному пульсі стоячи на педалях не спішіть зразу падати в сідло - таким чином ви різко зменшуєте поступлення кисню в розпрацьовані м’язи, що призведе, як мінімум, до порушення ритму дихання, а як максимум - ви просто зупинитесь. Треба попрацювати 30-40 секунд в півсили, нормалізуючи пульс та дихання а тоді сідати в сідло.

Використовувати метод "кисневого форсажу" можна не тільки в гору - на прямій так само, коли ви відчуваєте, що "не вистачає дихання", але пам’ятайте знову про контроль пульсу та побічний ефект "падання" в сідло.

с нетерпением жду как Шаман с учётом этих всех примудростей поедет трёхсотку ))).
Ром
Дата 23 Листопада 2011, 22:14
Quote Post

Велофанат

Є дві основні техніки педалювання стоячи - це власне стоячи і танцівниця . Вони трохи відрізняються по навантаженню на м"язи не ніг . І при цих обох техніках руки не" фіксуються об руль" . Вони переміщуються відносно керма . Зафіксувати можна тільки сидячи , при силовому педалюванні (розділка , тріатлон) . Тут неточність .

Це повідомлення відредагував Ром - 23 Листопада 2011, 22:24
Email Poster
imAginary
Дата 23 Листопада 2011, 22:21
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Ром @ нині, у 20:14)
Є дві основні техніки педалювання стоячи - це власне стоячи і танцівниця . Вони трохи відрізняються по навантаженню на м"язи не ніг .

а можна точніше?.. просвітіть мене нетямлящу oops.gif
Email Poster
MShaman
Дата 23 Листопада 2011, 22:24
Quote Post

Доктор

QUOTE (imAginary @ нині, у 20:21)
а можна точніше?.. просвітіть мене нетямлящу oops.gif

Приєднуюсь до прохання, бо стосовно техніки я як раз слабо орієнтуюсь.
Email Poster
MShaman
Дата 23 Листопада 2011, 22:29
Quote Post

Доктор

QUOTE (Ром @ нині, у 20:14)
І при цих обох техніках руки не" фіксуються об руль" . Вони переміщуються відносно керма . Зафіксувати можна тільки сидячи , при силовому педалюванні (розділка , тріатлон) . Тут неточність .

Під "фіксацією" я маю на увазі надання такого положення рук та тіла, при якому при скороченні вищезгаданним м"язів будуть рухатись не руки, а ребра - надаючи можливість посилити амплітуду дихальних рухів. Можливо, я не точно описав положення.
Email Poster
Ром
Дата 23 Листопада 2011, 22:32
Quote Post

Велофанат

По-простому - на ногах - велосипед "розкачується" взад-вперед , танцівниця - вліво-вправо ("танець" на шосе) - основний прийом на фініші і спуртах , дозволяє різко підняти потужність . Тут дійсно працює більшість м"язів . В ідеалі при їзді повинні працювати тільки м"язи ніг . Всі інші майже повністю розслаблені . Цього можна добитися тільки при правильній посадці на велосипеді .

Це повідомлення відредагував Ром - 23 Листопада 2011, 22:35
Email Poster
imAginary
Дата 23 Листопада 2011, 23:00
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (Ром @ нині, у 20:32)
По-простому - на ногах - велосипед "розкачується" взад-вперед  , танцівниця - вліво-вправо ("танець" на шосе)

шось я слабо це собі уявляю, принаймі поки-що..треба буде до вас на урок прийти smile.gif
Email Poster
ЧД_
Дата 24 Листопада 2011, 9:42
Quote Post

sprzedawca materacow

imAginary Шановный пане Ром все правильно сказал. Так что моя поправочка касаемо третьего способа ехать стоя (Да простит меня шановный пан Ром, за мою наглость). Если обратиш когда нить внимание как ЧД едет в горку, то вел шатается только от того что ЧД давит на педали. Этот способ называется шаг. Шановный пане Ром просто за него забув. Вел никуда не расшатывается корпус переносится максимально вперед за руль и шагаеш как по ступенькам. На мою думку этот способ максимально эфективный, но менее скоростной чем описывал шановный пане Ром. Тому ЧД танцовщицу использует в основном на прямой, дабы ускорится, или когда подьем имеет много поворотов. С раскачкой вперед назат если требуется максимально быстро влезть в горку. Ну и Шаг , если нужно экономить силенки. А дышать, ну коль не научился дышать, то тут уж и в присядку не поможет. laugh.gif

П.С. Ну и учти что при всех трех способах работают некоторые мышцы по разному, это можно использовать в качестве отдыха при подьеме.

П.С,С. если при езде стоя будеш использовать легкие передачи. то просто загониш себя, як кобылку. Легкие передачи для езды сидя.

Це повідомлення відредагував ЧД_ - 24 Листопада 2011, 9:47
imAginary
Дата 24 Листопада 2011, 10:03
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (ЧД_ @ нині, у 07:42)
П.С,С. если при езде стоя будеш использовать легкие передачи. то просто загониш себя, як кобылку. Легкие передачи для езды сидя.

неа..маленькі передачі я не люблю laugh.gif

Оо.. то я так їжджу в підйоми..ніби по сходинках іду oops.gif
Email Poster
Ром
Дата 24 Листопада 2011, 11:30
Quote Post

Велофанат

Якщо їдеш на результат (максимально швидко) , можна використувати методу як в дизельних тягачах на фурах . Там двигун працює на оптимальних незмінних оборотах . А швидкість перемикається за допомогою коробки передач . Їх там більше 20 . На велосипеді вважається оптимальною частота обертання педалей 90-100 . А швидкість досягається підбором передачі . "Заламування" передачі тривалий час має ряд недоліків - вищий пульс , зросле навантаження на коліна , більше зношування шестерень , ланцюга . Можуть навіть появитися жили на ногах .
Якось так .

Це повідомлення відредагував Ром - 24 Листопада 2011, 11:31
Email Poster
ЧД_
Дата 24 Листопада 2011, 13:30
Quote Post

sprzedawca materacow

Шановный пане Ром с каденсом 90-100 в горку можете ехать тыко Вы, та шановный пан Yosyf. laugh.gif

imAginary О бо тебе так проще и легче. Теперь можно переходить к водным процедурам: К примеру давиш правой ногой. и тянеш руль на себя, пока педали вмертвой зоне. оталкивашся от руля. Теперь давиш левой ногой. процедара повторятся и так до конца торчка.
Танцовщицей: Тут оснавная ошибка, которую я часто вижу народ руками раскачивает руль и едет. Не надо этого делать, нужно упираясь в руль как можно быстре крутит педали, только от давления на педали вел под тобой будет болтатся из стороны в сторону. Усе просто як Новояворивськи лис. laugh.gif

Це повідомлення відредагував ЧД_ - 24 Листопада 2011, 13:41
imAginary
Дата 24 Листопада 2011, 13:53
Quote Post

Постійний учасник

QUOTE (ЧД_ @ нині, у 11:30)
imAginary О бо тебе так проще и легче. Теперь можно переходить к водным процедурам: К примеру давиш правой ногой. и тянеш руль на себя, пока педали вмертвой зоне. оталкивашся от руля. Теперь давиш левой ногой. процедара повторятся и так до конца торчка.
Танцовщицей: Тут оснавная ошибка, которую я часто вижу народ руками раскачивает руль и едет. Не надо этого делать, нужно упираясь в руль как можно быстре крутит педали, только от давления на педали вел под тобой будет болтатся из стороны в сторону. Усе просто як Новояворивськи лис.  laugh.gif

З першив варіантом, думаю справлюсь.. мені правда казали шо руль треба постійно тягнути на себе..про то шо в мертвій зоні відштовхуватись від нього, не заікались навітьlaugh.gif
а от Танцюючому варіанту, я завжди дивувалась..ше меншою дивлячись по евроспорту етапи..як воно так blink.gif
Треба буде і собі спробувати, надіюсь не гепнусь laugh.gif
Email Poster
A.V
Дата 24 Листопада 2011, 14:03
Quote Post

триммер стакселя

Users Website
0 Користувачів читають цю тему (0 Гостей і 0 Анонімних Користувачів)
0 Учасників:

Topic Options Сторінки: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll